Ekran Kartı Nedir Nasıl Çalışır Test ve Tamir Etmek

Genelde bilgisayarımız oyunu çalıştırmadığı zaman veya oyunda takılmalar yaşadığımız zaman ekran kartları hakkında geniş bilgiler. Ekran kartlarının ne işe yaradığı, türleri, çalışma mantığı ve test tamir işlemlerinin nasıl yapıldığı nelere dikkat edilmesi gerektiği hepsi videomuzda.

(1 visits today)
579169099_1920x1083.jpg
0
03:32

Ekran Kartı Nasıl Takılır ?

Sisteminize ekran kartı takarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyoruz. Aldığınız yeni ekran kartını takarken şu yol haritasını izleyebilirsiniz. Eski ekran kartını sistemden çıkarmadan evvel sürücüleri kaldırın. Driver Cleaner yazılımı bu işi sorunsuzca halletmekte. Bilgisayarı kapatın, eski ekran kartını çıkarıp yeni ekran kartını videoda gösterildiği şekilde takın. (1 visits today)
579169076_1920x1083.jpg
0
02:30

FLOPS Kayar Nokta Operasyonları Nedir ?

FLOPS u genellikle yeni ekran kartı çıkış duyurularında görürsünüz. Firmalar Benim FLOPS um daha fazla dercesine rakamlar yazarlar ve öne çıkarırlar. FLOPS un görülebileceği bir diğer alansa süperbilgisayarlardır. Her halükarda FLOPS ifadesi oldukça teorik bir hesaplamanın birimidir. uygulamaya bağlı olarak pratikte genellikle o öne sürülen FLOPS değerlerini tamamen kullanmayı bırakın, çalışacak kodun bir mimari yerine […]