SeyretÖğren | Boşa Seyretme Seyret Öğren!

Yazılım | İşletim Sistemleri | Grafik | Donanım - Network | Web Tasarım | Veritabanı | Teknoloji - İnternet | Program İncelemeleri | Oyun

Blur Yarış Oyunu Tanıtımı


Add this to your website

blur yarış oyunuYıllarımız Need for Speed, Test Drive, Gran Turismo ve Forza Motorsport gibi serilerle geçti. Artık piste yeni yapımların çıkmasının vakti gelmişti. Şimdi de elimizde (10 yaş ve üstü için) Blur var. Tıpkı rakibi Split/Second gibi, standart yarışların kurallarını hiçe sayan Blur, arcade tarzın müdavimleri için mağazaların raflarında yer buldu.Xbox’ın meşhur yarış serisi Project Gotham Racing’in arkasındaki  ekip Bizarre Cre-ations imzalı Blur, firmanın deneyimlerini aktardığı sağlam bir oyun olmuş. Bu kez Xbox 360’ın yanında PlayStation 3 ve PC için de oyun geliştiren Bizarre Creations, adeta yarış oyunlarının alışılageldik kurallarını baştan aşağı değiştirmiş.

Geliştirici:Bizarre Creations
Dağıtıcısı:Activision
Türü: Yarış
Çıkış Tarihi: 28 Mayıs 2010


Blur Oyunu Çıkış Videosu
Detaylar:Blur - launch trailer blur için yayınlanan çıkış videosu karşınızda Çıkış tarihi: 28 mayıs 2010
Ekleyen:guru
Beğenilme:
İzlenme:4474
Tarih:09-06-2010

Blur Surcharge ve Eclair özelliği tanıtımı
Detaylar:Blur - surcharge vs eclair blur da yer alan surcharge ve eclair özelliği için yayınlanan ilginç bir tanıtım videosu
Ekleyen:guru
Beğenilme:
İzlenme:2500
Tarih:09-06-2010

Blur Nitro ve Mine özellikleri tanıtımı
Detaylar:Blur - nitro vs mine blur un nitro ve mine özellikleri için yayınlanan ilginç bir tanıtım videosu
Ekleyen:guru
Beğenilme:
İzlenme:2722
Tarih:09-06-2010

Blur Checkpoints yarışları
Detaylar:Blur checkpoints tutorial video
Ekleyen:guru
Beğenilme:
İzlenme:1936
Tarih:09-06-2010

ARCADE
Yapımın her anı efektlerle dolu. Daha Blur açılır açılmaz menülerinde bile oyunun hareketli ve renkli atmosferini solumaya başlıyorsunuz. Options’dan ayarlarınızı yaptıktan sonra, yapımda en çok vakit geçireceğiniz kısım olan kariyer moduna giriş yapıyoruz. Sınırlı araç alternatiflerimizden birini seçerek, Blur serüveni için start vermiş oluyoruz.Bu aşamada araçların özelliklerinin basitçe tablolar halinde verildiği dikkati çekiyor. Yani otomobillerin sayısal verilerinden sıkılanlar için Blur’da gayet kolay anlaşılır tablolar hazırlanmış. Değerlere bakıp, seçiminizi yaptıktan sonra loading ekranı geliyor.
BEKLERKEN ÖĞRENMEK
Klasik birçok yapımda kullanılan, loading ekranı ipuçları Blur’da da var. Ancak bu ekranı etkileşimli hazırlayan yapımcılar, bu sayede yüzlerce kez aynı ipucunu okumanızın önüne geçmiş. Yükleme esnasında istediğiniz zaman diğer ipucuna geçebiliyorsunuz. Yükleme bitip de yarış başladığında, Options’dan kontroller bölümüne göz atmadığınız için pişman olabilirsiniz. Zira alışılageldik ok tuşlarıyla hızlanamıyorsunuz. Neyseki yapımın kontrol sistemine kısa sürede alışmak mümkün. Oyun özellikle ilk bölümlerde bir hayli kolay. Rakiplerinizi ekarte etmeniz çok kısa sürüyor. Ancak işin öyle yürümediğini, yoldaki bonus özellikleri topladığınızda anlıyorsunuz.
KIRAN KIRANA MÜCADELE
Parkurun birçok yerine dağıtılmış olan powerup’lardan geçtiğiniz takdirde, üç tanesini aracınızda saklayabiliyorsunuz. Bu andan itibaren dördüncüyü almak için, üçünden birini atmalı ya da bitene kadar kullanmalısınız. Peki nedir bu power up’lar? Bazıları saldırı bazıları da savunmaya yarıyor. Atak kısmı için kullanılanlar önünüzde ya da arkanızda bulunan aracı yoldan çıkarmak, yavaşlatmak veya yok etmek için kullanılıyor. Yukarı ve
aşağı ok tuşları sayesinde, hem önünüze hem de arkanıza saldırı yapabiliyorsunuz. Özellikle geriye ateş etmelerde, dikiz aynası çok işe yarıyor.
YOLDAN ÇIKARMA TEKNİKLERİ
Parkur boyunca sayısız silahla karşılaşıyorsunuz. Tabii sizin gibi rakipleriniz de bu silahlardan payını alıyor. Siz gelen saldırıları da savunma power up’larıyla durduruyorsunuz. Madalyanonun diğer yüzünde ise, çarptıkça ya da isabet aldıkça hasar alan aracınızı tamir ettirmek var. Bu işlem için de power up mevcut.Yeni araçlar ve parkurlar açmak için Fan Point toplamalısınız. Bunun için de yarış esnasında yaptığınız driftler, atlayışlar, rakiplerinize saldırılarınız puan kazanmanızı sağlıyor. Böylelikle yarış sonlarında yeni mekanların ve araçların kilidi kalkıyor. Tabii bunlarla beraber yeni yarışlarda kullanıma hazırlanıyor.
GÖRSELLER
Yapımın adından da anlaşılacağı üzere, bol bol blur efekti oyunda bizi bekliyor. Bu sayede etkileyici bir görsel şölen ile karşılaşılıyor. Zira efektler pek başarılı olmayan grafiklerin bulanıklaşmasını sağlıyor. Ortaya çıkan yeni görüntü ise göze bir hayli hoş görünüyor. Araç modellemeleri çok başarılı olmayan yapımda, çevre detayları konusunda da unutulmaz enstantaneler mevcut değil.Oyunu çalıştırabilmeniz için DX9 destekli 256 MB’lık NVIDIA GeForce 6600GT model bir ekran kartı işinizi görecektir. Ancak grafikleri son seviyelere getirmek istiyorsanız, en az 512 MB’lık Shader 3.0 destekli bir cihaza ihtiyacınız var.
KONTAĞI KAPAT
Multiplayer modlarıyla da dikkat çeken yapım, 4 kişiye kadar split screen özelliği sunuyor. Online modları sayesinde 20 kadar kullanıcıyı tek seferde yarıştıran Blur, bu açıdan da övgüyü hak ediyor. Özellikle power up’lar sayesinde multiplayer deneyimi, başında uzun saatler geçireceğiniz keyif dolu süreçlere dönüşebilir.Genel olarak bakıldığında Blur, türün klasiklerinden sıkılanlar için biraz farklı bir heyecan vadediyor.